Kas ir ekoloģiski produkti?

  Tā kā sabiedrībā ir plaši izplatīta veselīga uztura un ekoloģijas popularitāte, plauktos parādās visdažādākie produkti ar nosaukumiem “organisks”, “bio”, “ekoloģisks” utt. Bet vai visi šie produkti ir tiešām dabīgi un ekaloģiski?

  Kādus produktus var uzskatīt par ekoloģiskiem? 

  Ekaloģiskiem produktiem jāatbilst noteiktām prasībām, kas noteiktas Eiropas Savienības un Lietuvas tiesību aktos. Šādu produktu tirdzniecība no audzēšanas līdz pārdošanai nedrīkst kaitēt cilvēkam vai dabai. Šo aspektu stingri kontrolē attiecīgās iestādes, periodiski pārbaudot bioloģiskās saimniecības.

  Ekaloģiskus produktus var identificēt pēc etiķetēm

  Vissvarīgākais ekoloģisko produkta indikators - marķējuma etiķetes. Ekoloģiskiem produktiem jābūt sertificētam logotipam, kas apliecina produkta ekoloģiskumu. Uz etiķetēm jānorāda arī ražotājs un viņam piešķirtais sertifikācijas numurs. Visi produkti, kas audzēti vai ražoti Lietuvā, jāmarķē ar Bioloģiskās lauksaimniecības un ES bioloģiskās lauksaimniecības logotipu. Tikmēr bioloģiski produkti, kas ražoti ārpus Lietuvas, ir marķēti tikai ar vienu ES bioloģiskās lauksaimniecības logotipu.

  Mūsu preču zīmola AMRITA etiķetēs atradīsiet nepieciešamo obligāto sertificēto marķējumu:

  LT-EKO-001

  Tā pat, atkarībā no izcelsmes valsts jūs atradīsit arī norādi:  EU Agriculture vai non-EU Agriculture

Atsauksmes

Jauns komentārs

Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji

Reģistrēties vai Ielogoties